Sosyal Sorumluluk

 

ORMANLAR GELECEĞİMİZDİR…

 

Beni toprakla yaşamı doğayla buluştur, diyerek çıktığımız bu yolda #ormanhaftasıetkinliği kapsamında , #fidanlarhayatbuluyor diyerek Gentaş ailesi olarak 22.03.2019 tarihinde Ankara Ankamall AVM’de 10.000 adet fidan dağıttık. Fidanlarımızı alıp toprakla buluşturan tüm ziyaretçilerimize sonsuz teşekkürler.

 

 

26-29 Eylül 2018 Türkiye’de ilk Uluslararası Orman  Ürünleri Konferansı 

 

Uluslararası ilk kongre olan Uluslararası Orman Ürünleri Kongresi Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Amerika’dan, Kanada’dan, Çin’den ve başka Avrupa ülkelerinden olmak üzere 6 tane davetli konuşmacının katıldığı kongrede ülke bazında sektörün problemleri ve potansiyel çözüm önerileri üzerinde duruldu. Uluslararası düzeyde gerçekleştirilen ve orman ürünleri sektörüne büyük katkı sağlayan bu kongrenin sponsoru olmaktan dolayı gurur ve mutluluk duyuyoruz. 

 

 

 

"Bu fotoğrafları BEN çektim."

 

"Ben rüyamda fotoğraf makinesi görüyorum" ile başlayan "bu fotoğrafı BEN çektim" projesinin   ana sponsoru olma gururunu yaşıyoruz.

 Projenin amacı  orta- ağır zihinsel yetersizlikten etkilenmiş öğrencilere bilgi, beceri, davranış   değişikliği kazandırmak; birlikte iş görebilme alışkanlığı edindirmek, öğrencileri yaşama katılan,   kendilerini farklı yollarla ifade eden bireyler haline getirmektedir.

 Gentaş olarak sağladığımız destek sayesinde 16 öğrenciden oluşan fotoğrafçılık kulübü; velilerle   birlikte Eymir Gölü çekimi sağlamıştır. Dikmen Vadisi ve dış mekanlarda devam eden   çekimlerden oluşan bir fotoğraf sergisi hazırlanmıştır. 

Çocukların hayallerine dokunabilmek ve sevgisini kazanmak bizim için her şeyin ötesinde bir mutluluk. Bu gururu bize yaşatan okulumuza, proje ekibimize ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.

 

Gentaş Çalışanları Lösev Sağlıklı Yaşam


Kurulduğu yıldan bugüne kanserle mücadelesinde sayısız başarılara imza atan LÖSEV,  dünyada ve tüm Türkiye’de her cephede kanserle savaşmaya devam ediyor. Bu anlamda düzenlenen birçok etkinlikten biri olana ve her yıl geleneksel olarak tüm Türkiye’de hayata geçirilen Sağlıklı Yaşam Yürüyüşünde Gentaş Grup çalışanları da yerini aldı.

Lösemili çocuklar ve aileleriyle hasta çocuklara moral vermek amacıyla etkinliğe katılan LÖSEV gönüllüleri, Eymir Gölü girişinde toplanıp, “LÖSEV sen bizim her şeyimizsin” ve “Kansere dur de” sloganları eşliğinde göl kenarındaki piknik alanına yürüdü

 

            

 


Gentaş Çok Programlı Anadolu Lisesi


GENTAŞ AŞ Türkiye'nin ekonomik kalkınmasına katkı sağlamanın yanı sıra sosyal sorumluluk projeleriyle de toplumsal gelişime önem vermektedir. Ülkelerin gelişmişlik düzeyinin yükseltilmesi ve arzulanan ölçülere ulaşılabilmesinin en büyük koşulu toplumda eğitim konusunda etkin ve yaygın bir duyarlılık yaratılmasıdır. Eğitim aracılığıyla birçok sosyal sorunun önceden giderilmesi ve kaliteli, vasıflı işgücünün yaratılması, kaynak kullanımı açısından ülkelere önemli katkı sağlamaktadır. Bu sorumluluk bilinciyle Gentaş AŞ, Bolu'nun Mengen ilçesinde Milli Eğitim Bakanlığıyla yapılan protokol kapsamında 12 derslikli çok programlı bir lise inşa ederek 360 öğrencinin eğitim ve öğretim standartlarını yükseltmek ve örnek bireyler olarak topluma kazandırmak için destek vermektedir.


   

Gentaş Hayvanat Bahçesi

Gentaş Hayvanat Bahçesi Doğaya katkıda bulunmak ve hayvan neslinin korunması amacıyla 2013 yılında Bolu’nun Mengen ilçesine kazandırılmıştır. 

Gentaş park alanında bulunan hayvanat bahçesinde midilli atlar, paçalı tavuklar, köpekler, tavşanlar, sülünler, güvercinler, keklikler, bıldırcınlar, hindiler, ördekler, tavus kuşları, alabalıklar, keçiler, kaplumbağalar ve ceylanlar bulunmaktadır.

Tüm hayvanlar özel bakıcı eşliğinde itinayla barındırılmaktadır.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Test

Form Gönderimi

Tamam

Genel Müdürlük

Ulubey Mah.Dolantı Cad. No:21 Altındağ 06160 Ankara - TÜRKİYE
Tel: +90.312 353 02 06 (pbx) - Fax: +90.312 350 99 17

e-mail: gentas@gentas.com.tr

Mengen

Serpek Mevki Mengen 14841 Bolu
e-mail:gentas@gentas.com.tr

Bolu

Mudurnu yolu 5. km Doğancı Köyü 14200 Bolu
e-mail:gentas@gentas.com.tr

Pont Canavese

Via Caviglione 36 10185 Pont Canavese (TO) ITALY

e-mail:gentas@gentas.com.tr

© 2017 | GENTAŞ A.Ş. - Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım Teknobay