İştiraklerimiz

Gentaş Şirketler Grubu

1972 yılında Bolu ilinin Mengen ilçesinde kurulan Gentaş Şirketler Grubu, 1991 yılından bu yana İMKB’de işlem gören anonim şirket statüsündedir. Grup müşteri memnuniyeti odaklı, sürekli büyümeyi ve gelişmeyi, uluslararası platformlarda rekabet edebilmeyi, bunların yanı sıra çevresine duyarlı olmayı ve ülkesine katkı sağlamayı kendisine misyon edinmiştir.

Türkiye ekonomisi ve istihdamına yaptığı önemli katkılarla sektörde lider konumuna erişen Gentaş Grup uluslararası kalite standartlarının en önemli göstergelerinden olan ISO 9001–2008 Kalite Belgesi’ne sahip olmakla ülke ekonomisinin gururu olmuştur. Bünyesinde yer alan şirketlerin ürettikleri ürünleri, kalitelerinin yüksekliğini uluslararası kuruluşlarca da tescil ettirerek üstün bir servis anlayışıyla tüketiciye ulaştırmayı ilke edinmiştir.

Orman ürünleri sektöründe yıllar boyu edindiği ve kanıtladığı bilgi ve deneyimini kaliteye dönüştürmeyi hedef alan vizyonuyla vazgeçilmez bir marka olan Gentaş, sektörün özellikle CPL, HPL ve kompakt laminat dallarında öncülüğünü sürdürmekte, Werzalit üretiminde ise Türkiye’de ilk ve tek, dünyada ise sayılı üretici olma konumunu korumaktadır.

Gentaş Grup, küreselleşen iş dünyasında hızla değişen dinamiklere uyum sağlamak ve buna paralel olarak şekillenen piyasanın gereksinimlerini uygun esneklikte ve hızda karşılayabilmek amacıyla politikalarını güncellemektedir. Bu kapsamda müşteri odaklı çalışmalara daha çok ağırlık verilmekte, müşteri memnuniyetini ilke edinerek pazarlama ve işletme stratejileri geliştirmektedir.

Üretimde verimliliği, kaliteyi, müşteri memnuniyetini ve çalışanlarının mutluluğunu sürekli artırmaya, ülke ekonomisine ve istihdamına her geçen gün daha fazla yarar sağlamaya odaklanan Gentaş Grup, sektöre katkılarını artırarak sürdürmektedir.

Gentaş Grup bünyesinde yer alan şirketler şu şekilde sıralanmaktadır:


Gentaş Werzalit
Bolu ilinin Mengen ilçesinde 200.000 m2'lik açık alanda kurulmuş olan şirketimiz, iki ayrı fabrikada iki ayrı ürün üretimini gerçekleştirmektedir. Gentaş Werzalit ile 1979 yılında başlayan, halen 20.000 m2 kapalı alanda tam kapasite ile çalışan ve TSE 4616 standartlarına uygun olarak imalat yapan fabrikamız, masa tablaları, okul sıraları, yapı profilleri ve sandalyeler üzerine faaliyet göstermektedir. Yılda 2.000.000 adet üretim yapan tesisimiz dünyanın 5 kıtasında 40'dan fazla ülkede bayrağımızı gururla dalgalandırmaktadır.

Genmar Yapı Ürünleri Dağıtım Pazarlama San. ve Tic. A.Ş.

Genmar A.Ş. grubumuzun ürettiği werzalit ve metal ürünlerin Türkiye pazarındaki dağıtım ağını oluşturmak amacıyla 1993 yılında Grup bünyesinde kurulmuştur. Günümüzdeki teknolojik gelişmeleri takip etmeyi ve bünyesine dahil etmeyi ilke edinen Genmar A.Ş. Ar-Ge çalışmalarıyla da kendisini geliştirmeye devam etmiş ve 2008 yılında Tavilo markasını yaratarak mimarlara, tasarımcılara ve proje sektöründe çalışan diğer profesyonellere çözüm ortağı olma yönünde bir adım atmıştır. Mengen’de 6800 m2 kapalı alanda compact laminat ve akrilik malzemeden özel masalar üreten fabrikamız döşeme ünitesini de devreye sokarak dekorasyon konusunda estetik çözümler sunmaktadır.

Gentaş Dekoratif Yüzeyler San. ve Tic. A.Ş.

1997 yılında ilk HPL presinin devreye girmesiyle, plaka laminat üretimine başlanmıştır. 1998 yılında CPL presinin devreye girmesinden sonra, ülkemizde hem plaka hem de rulo laminat üretimini tek çatı altında gerçekleştiren ilk fabrika olmuştur. 2008 yılında gerçekleştirdiği yatırım ile kapasitesini %100 arttıran Gentaş Laminat 25.000 m2 kapalı alanda, yıllık 18.000.000 m2'lik üretim kapasitesi ve 5 kıtaya gerçekleştirdiği ihracat ile dünyanın sayılı laminat üreticileri arasına girmiştir.

GBS Gentaş Bolu Lamine Entegre Ağaç San. Tic. A.Ş.

Özelleştirme sonucu 09 Ağustos 2000 tarihinde Gentaş Şirketler Grubuna katılmış olan şirketimiz, 200.000 m2 açık alanda kurulu 35.000 m2 kapalı alan içerisinde, HPL plaka laminat ve emprenyeli kağıt üretimleri yapmaktadır.

Gentaş Şirketler Grubuna katıldığı tarihten itibaren sürekli yatırım yapan şirketimiz, yılda 11.000.000 m2 HPL Plaka laminat üretim kapasitesine sahiptir. Ürettiği farklı ölçü ve özellikteki plaka laminatlarla Gentaş Laminatın ürün yelpazesine katkı sağlamaya devam etmektedir. Sürekli gelişimi kendisine ilke edinen şirketimiz, hem yurt içi hem yurt dışına yapmış olduğu satışlarla Türkiye ekonomisine ve istihdamına katkı sağlamaktadır.


Gentaş Kimya Sanayi Pazarlama A.Ş.

Gentaş Grup şirketlerinin tutkal ve reçine ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulan şirketimiz, 13 Mart 2000 tarihinde Tuzla Kimya Sanayicileri Organize Sanayi Bölgesinde üretime başlamış ve kısa sürede büyüyerek sektörünün öncü kuruluşlarından biri haline gelmiştir. 7200 m2 açık alan üzerine kurulu 2500 m2 kapalı alanda üretim yapmakta olan işletme yıllık 20.000 ton reçine üretimi ve 50.000 ton formaldehit üretimi gerçekleştirmektedir. Sürekli artan verim, iyi kalite, müşteri memnuniyeti ve her geçen gün ülke ekonomisine ve istihdamına daha fazla katkı sağlamaya odaklanmış olan firmamız sektörde büyümeye devam etmektedir.

Gentaş İtalya

44 yıldır sektörde olmanın getirdiği tecrübeyle, vizyonu ve dünya markası olma yolundaki hedefleri doğrultusunda, sürekli büyümeyi, gelişmeyi ve yenilikçi olmayı kendisine ilke edinmiş olan Şirketler grubumuz, 2014 yılında Avrupa’nın ve İtalya’nın ilk laminat üreticilerinden olan Liri Industrıale markasını da bünyesine katmıştır.

Test

Form Gönderimi

Tamam

Genel Müdürlük

Ulubey Mah.Dolantı Cad. No:21 Altındağ 06160 Ankara - TÜRKİYE
Tel: +90.312 353 02 06 (pbx) - Fax: +90.312 350 99 17

e-mail: gentas@gentas.com.tr

Mengen

Serpek Mevki Mengen 14841 Bolu
e-mail:gentas@gentas.com.tr

Bolu

Mudurnu yolu 5. km Doğancı Köyü 14200 Bolu
e-mail:gentas@gentas.com.tr

Pont Canavese

Via Caviglione 36 10185 Pont Canavese (TO) ITALY

e-mail:gentas@gentas.com.tr

© 2017 | GENTAŞ A.Ş. - Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım Teknobay