Gentaş Kurumsal

 

 

GENTAŞ ŞİRKETLER GRUBU

 

1972 yilinda Bolu ilinin Mengen ilçesinde kurulan GENTAŞ ŞİRKETLER GRUBU, 1991 yilindan bu yana İMKB’de işlem gören anonim şirket statüsündedir. Grup musteri memnuniyeti odakli, surekli buyumeyi ve gelismeyi, uluslararasi platformlarda rekabet edebilmeyi, bunlarin yanisira cevresine duyarli olmayi ve ulkesine katki saglamayi kendisine misyon edinmistir.

 

Türkiye ekonomisi ve istihdamına yaptığı önemli katkılarla sektorde lider konumuna erisen Grup uluslararası kalite standartlarının en önemli göstergelerinden olan ISO 9001–2008 Kalite Belgesi’ne sahip olmakla ulke ekonomisinin gururu olmustur. Bünyesinde yeralan şirketlerin urettikleri ürünleri, kalitelerinin yuksekligini uluslararasi kuruluslarca da tescil ettirerek üstün bir servis anlayışıyla tüketiciye ulaştirmayi ilke edinmistir.

 

Orman urunleri sektorunde yillar boyu edindigi ve kanitladigi bilgi ve deneyimini kaliteye dönüştürmeyi hedef alan vizyonuyla vazgeçilmez bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Gentaş, sektörün ozellikle CPL, HPL ve kompakt laminat dallarında öncülüğünü sürdürmekte, Werzalit üretiminde ise Türkiye’de ilk ve tek, Dünyada ise sayılı üretici olma konumunu korumaktadır.

 

Gentaş Grup, küreselleşen iş dünyasında süratle değişen dinamiklere uyum sağlamak ve buna paralel olarak sekillenen piyasanın gereksinimlerini uygun esneklikte ve hizda karsilayabilmek amacıyla politikalarini guncellemektedir. Bu kapsamda müşteri odaklı çalışmalara daha çok ağırlık verilmekte, müşteri memnuniyetini ilke edinerek pazarlama ve isletme stratejileri gelistirmektedir.

 

Uretimde verimliligi, kaliteyi, müşteri memnuniyetini ve calisanlarinin mutlulugunu surekli yükseltmeye, ülke ekonomisine ve istihdamına her geçen gün daha fazla yarar sağlamaya odaklanan Gentaş Şirketler Grubu, sektöre katkılarını artırarak surdurmektedir.

 

Gentaş Grup bünyesinde yer alan şirketler şu şekilde sıralanmaktadır:

 

GENTAŞ GENEL METAL SAN. TİC. A.Ş.

 

Bolu ilinin Mengen ilçesinde 200.000 m2 lik açık alanda kurulmuş olan şirketimiz, iki ayrı fabrikada iki ayrı ürün üretimini gerçekleştirmektedir.  GENTAŞ WERZALİT ile 1979 yılında başlayan, halen 20.000 m2 kapalı alanda tam kapasite ile çalışan ve TSE 4616 standartlarına uygun olarak imalat yapan fabrikamız, masa tablaları, okul sıraları, yapı profilleri ve sandalyeler üzerine faaliyet göstermektedir.  Yılda 2.000.000 adet üretim yapan tesisimiz dünyanın 5 kıtasında 40 dan fazla ülkede bayrağımızı gururla dalgalandırmaktadır.

 

GENTAŞ LAMİNAT Fabrikası, 1997 yılında ilk HPL presinin devreye girmesiyle, plaka Laminat üretimine başlamıştır.  1998 yılında CPL presinin devreye girmesinden sonra, ülkemizde hem plaka hem de rulo Laminat üretimini tek çatı altında gerçekleştiren ilk fabrika olmuştur.  2008 yılında gerçekleştirdiği yatırım ile kapasitesini %100 arttıran GENTAŞ LAMİNAT 25.000 m2 kapalı alanda, yıllık 18.000.000 m2 lik üretim kapasitesi ve 5 kıtaya gerçekleştirdiği ihracat ile dünyanın sayılı Laminat üreticileri arasına girmiştir.

 

GENTAŞ BOLU LAMİNE LİF LEVHA ENTEGRE AĞAÇ SAN. TİC. A.Ş.

 

Özelleştirme sonucu 09 Ağustos 2000 tarihinde GENTAŞ Şirketler Grubuna katılmış olan şirketimiz, 200.000 m2 açık alanda kurulu 35.000 m2 kapalı alan içerisinde, Lif Levha, HPL Plaka Laminat ve Emprenyeli kağıt üretimleri yapmaktadır.

 

Gentaş Şirketler Grubuna katıldığı tarihten itibaren sürekli yatırım yapan şirketimiz, yılda 11.000.000 m2 HPL Plaka Laminat üretim kapasitesine sahiptir.  Ürettiği farklı ölçü ve özellikteki plaka laminatlarla Gentaş Laminatın ürün yelpazesine katkı sağlamaya devam etmektedir.

 

Sürekli gelişimi kendisine ilke edinen şirketimiz, hem yurt içi hem yurt dışına yapmış olduğu satışlarla Türkiye ekonomisine ve istihdamına katkı sağlamaktadır.

 

 

GENTAŞ KİMYA SANAYİ PAZARLAMA A.Ş.

 

Gentaş Grup şirketlerinin tutkal ve reçine ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulan şirketimiz, 13 Mart 2000 tarihinde Tuzla Kimya Sanayicileri Organize Sanayi Bölgesinde üretime başlamış ve kısa sürede büyüyerek sektörünün öncü kuruluşlarından biri haline gelmiştir.

 

7200 m2 açık alan üzerine kurulu 2500 m2 kapalı alanda üretim yapmakta olan işletme yıllık 20.000 ton reçine üretimi ve 50.000 ton formaldehit üretimi gerçekleştirmektedir.

 

 

Sürekli artan verim, iyi kalite, müşteri memnuniyeti ve her geçen gün ülke ekonomisine ve istihdamına daha fazla katkı sağlamaya odaklanmış olan firmamız sektörde büyümeye devam etmektedir.

 

GENPAZ ORMAN ÜRÜNLERİ TİCARET VE PAZARLAMA A.Ş.

 

Genpaz A.Ş. Grubumuzun ürettiği werzalit ve metal ürünlerin Türkiye Pazarı’ndaki dağıtım ağını oluşturmak amacıyla 1993 yılında Grup bünyesinde kurulmuştur.  Günümüzdeki teknolojik gelişmeleri takip etmeyi ve bünyesine dahil etmeyi ilke edinen Genpaz A.Ş. ar-ge çalışmaları ile de kendisini geliştirmeye devam etmiş ve 2008 yılında Tavilo markasını yaratarak mimarlara, tasarımcılara ve proje sektöründe çalışan diğer profesyonellere çözüm ortağı olma yönünde bir adım atmıştır.  Mengen’de 6800 m2 kapalı alanda compact laminat ve akrilik malzemeden özel masalar üreten fabrikamız döşeme ünitesini de devreye sokarak dekorasyon konusunda estetik çözümler sunmaktadır.    

 

GENMAR ORMAN ÜRÜNLERİ PAZARLAMA VE TİCARET A.Ş.

           

            Genmar A.Ş. 2000 yılında Gentaş Şirketler Grubu tarafından üretilen tüm ürünlerin, başta İstanbul olmak üzere bütün Marmara Bölgesinde tanıtım, pazarlama ve satışını yapmak amacıyla kurulmuştur.  Aynı zamanda sektörün ihtiyaç duyduğu çeşitli ürünlerin de Türkiye distribütörlüğünü üstlenmiştir.  Yurtdışından ithal ettiği akrilik malzemenin satış, pazarlama, proje ve taahhüt işlerini de kendi bünyesinde oluşturduğu ekip ve üretici bayileri ile sürdürmekte olup, akrilik piyasasında çok yeni olmasına rağmen HANEX markası ile de akriliğin aranılan bir ürün haline gelmesini sağlamıştır.